Το 2χ2 για ΑΕΛ-Ανόρθωση και το υπόλοιπο πρόγραμμα της αγωνιστικής

Με δύο αναμέτρησεις χθες Παρασκευής 28 Αυγούστου, άνοιξε η αυλαία για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η βαθμολογία μετά τα σημερινά παιχνίδια

Στην πρώτη αναμέτρηση της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, η Ανόρθωση νίκησε με 1-0 την Πάφος FC και έφτασε στους έξι βαθμούς, πρώτη ήττα για την ομάδα του Τόσακ. Το γκολ που καθόρισε το αποτέλεσμα πέτυχε στο 90ο λεπτό ο Οκριασβίλι με πέναλτι.

Στους έξι βαθμούς και η ΑΕΛ μετά το νικηφόρο 2-1 επί της Νέας Σαλαμίνας στο Τσίρειο Στάδιο. Η Σαλαμίνα άνοιξε το σκορ στο 37ο λεπτό με τον Βάγκνερ και η ΑΕΛ ισοφάρισε σε 1-1 με πέναλτι του Μαέ στο 43ο λεπτό. Στο 68ο λεπτό ο Μηνάς Αντωνίου διαμόρφωσε το 2-1 για την ΑΕΛ.

Δείτε το υπόλοιπο πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής, με παιχνίδια σήμερα σε Μακάρειο και Τάσος Μάρκου.