"Δεν μπορούμε με τέτοιες θερμοκρασίες, καλύτερα να παίζουμε άλλη μέρα"

Παράπονα για την ώρα διεξαγωγής του αγώνα από τον Βόσνιο τεχνικό της ΑΕΛ Ντούσαν Κέρκεζ. Ειλικρινής στη συνέχεια που δήλωσε ότι θα ήταν πιο δίκαιη η ισοπαλία.

Οι δηλώσεις του Ντούσαν Κέρκεζ:

"Πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες μου για τη δύσκολη πρεμιέρα. Είχαμε απέναντι μας καλό αντίπαλο. Δίνω συγχαρητήρια και για τις δύο ομάδες που έπαιξαν στις 18:00 με τέτοιες θερμοκρασίες. Καλύτερα να παίζουμε άλλη μέρα, αν δεν είναι εφικτό. Ήταν παιχνίδι με ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλύτεροι, είχαμε ευκαιρείες να κάνουμε το 2-0, στο β' ημίχρονο ο Ολυμπιακός έπαιξε δυνατά για να ισοφαρίσει και εμείς κάναμε πολλά λάθη. Ήταν το πρώτο ματς και πιο σημαντικό είναι το αποτέλεσμα. Ευχαριστώ τον κόσμο μας που ήρθε σήμερα στη Λευκωσία, αφιερώνουμε τη νίκη μας στον φροντιστή μας Κρις που έχασε τον πατέρα του. Αλήθεια η ισοπαλία θα ήταν πιο δίκαιη, όμως κάποιες φορές όπως σήμερα θέλεις μόνο αποτέλεσμα. Δεν περίμενα να παίξουμε και ουάο ποδόσφαιρο".