Φιλική ήττα για Ομόνοια από τους Ούγγρους (pics)

Ήττα για την Ομόνοια στο πέμπτο της φιλικό παιχνίδι με αντίπαλο τη Ζλαεγκερζέγκ. Ένα 90λεπτο φιλικού χαρακτήρα, με τους "πράσινους" να γνωρίζουν την ήττα, δεύτερη στη σειρά μετά τη χθεσινή με Ολυμπιακό Πειραιώς, με τον Χένινγκ Μπεργκ να χρησιμοποιεί αρκετούς νεαρούς ποδοσφαιριστές στον σημερινό αγώνα.

Το 0-1 διαμορφώθηκε από το πέμπτο λεπτό της αναμέτρησης για την ουγγρική ομάδα, με γκολ από το κεφάλι του Μπαμπάτι. Ήταν αδύνατο να αντιδράσει ο Κυριακίδης σε αυτή τη φάση. Από εκεί και πέρα με εξαίρεση του τελευταίου δεκαλέπτου του πρώτου μέρους, η Ομόνοια δεν έκανε κάτι ιδιαίτερο, ενώ στην επανάληψη, είδαμε τους νεαρούς να είναι αρκετά πιο δραστήριοι  το γκολ της ισοφάρισης όμως δεν ήρθε ποτέ.

Η εντεκάδα της Ομόνοιας: Κυριακίδης, Περέιρα, Κίκο, Βενιζέλου, Παναγιώτου, Κούσουλος, Χαραλάμπυς, Σάββα, Λοίζου, Τζιωνής, Ματ

Η εξέλιξη του αγώνα:

ΤΕΛΙΚΟ Ομόνοια - ZTE 0-1

Ισοφάρισε η Ομόνοια με τον Ζευκή, όμως ακυρώθηκε αφού ήταν από αντικανονική θέση.

87' Εκπληκτική απόκρουση Κυριακίδη που σώζει την Ομόνοια από δεύτερο γκολ

Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του αγώνα το 0-1 παραμένει

Ωραία σέντρα από τον Κίκο όμως τελευταία στιγμή αμυντικός έδιωξε την μπάλα σε κόρνερ

56' Ο Ζευκής θα περάσει στη θέση του Ντάρμπισαϊαρ.

52' Παράλληλη σέντρα του Κίκο, ο Ντάρμπισαϊαρ δεν πρόλαβε για εκατοστά να σπρώξει την μπάλα στην εστία.

50' Καλή εκτέλεση φάουλ του Κίκο, κέρδος ένα κόρνερ για την ΟΜΟΝΟΙΑ.

Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

44' Πανέξυπνη εκτέλεση από τον Κίκο, δύσκολη απόκρουση από τον αντίπαλο τερματοφύλακα

41' Καλή ευκαιρία της Ομόνοιας με τον Ματ Ντάρμπισάιαρ, η ισοφάριση όμως δεν έρχεται

Καλή κάθετη πάσα από τον Βενιζέλου, αργεί όμως ο Κίκο να μπει στη φάση

Καλύτερη η ΖΤΕ από την Ομόνοια στο πρώτο μισάωρο του αγώνα

21' Μπαλιά του Περέιρα για τον Ντάρμπισάιαρ, με τον Άγγλο φορ να έχει καλύτερες επιλογές για να τελειώσει τη φάση

Όμορφη κίνηση από τον Λοίζου, δίνει κάθετη στον Ντάρμπισάιαρ με την Ομόνοια να κερδίζει κόρνερ

15' Κόρνερ για τη ΖΤΕ, εκτέλεση από τον Μπαμπάτι, κεφαλιά από τον Σέπε, η μπάλα μόλις πάνω από το δοκάρι της εστίας της Ομόνοιας

12' Ψάχνει τη μεγάλη ευκαιρία η Ομόνοια

Ωραία ανάπτυξη από Τζιωνή, χάνει όμως το κοντρόλ ο ποδοσφαιριστής της Ομόνοιας

5' ΓΚΟΛ και 0-1 για τη φιλοξενούμενη ομάδα, με τον Κυριακίδη να δέχεται το γκολ μετά από κεφαλιά του Μπαμπάτι