Αποχαιρέτησε με ισοπαλία τη Serie A η Μπρέσια

Μπρέσια και Σαμπντόρια αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1, με τους γηπεδούχους να αποχαιρετούν με ψηλά το κεφάλι την Serie A.

Ο υποβιβασμός της Μπρέσια είχε προκαθοριστεί εδώ και αρκετές αγωνιστικές. Η Μπρέσια σήμερα έδινε την τελευταία της παράσταση στη Serie A. Οι γηπεδούχοι αναδείχθηκαν 1-1 με τη Σαμπντόρια και αποχαιρέτησαν με σχετικά θετικό τρόπο την πρώτη κατηγορία της Ιταλίας.

Το ματς ήταν ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να έχουν εκατέρωθεν ευκαιρίες. Το πρώτο ημίχρονο βέβαια άνηκε στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι έχασαν πέναλτι στο 27ο λεπτό με τον Κουαλιαρέλα, αλλά τελικά προηγήθηκαν με γκολ του Λερίς με τέρμα στο 41ο λεπτό.

Στο δεύτερο οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν και ισοφάρισαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τορεγκρόσα. Οι δύο ομάδες παρέθεσαν όμορφο θέαμα αλλά τελικά τρίτο γκολ δεν πέτυχαν και έτσι το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 1-1.

Πηγή: sdna.gr