Με... σούπερ Μουριέλ η Κολομβία έκανε «περίπατο» με Βενεζουέλα (vids)

Η Κολομβία ξεκίνησε με μία εντυπωσιακή νίκη την προσπάθεια της στα προκριματικά της Λ.Αμερικής για το Παγκόσμιο του 2022, αφού με κορυφαίο τον Μουριέλ επικράτησε με 3-0 της Βενεζουέλας. Βέβαια αυτό που επισκίασε την νίκη ήταν ο σοβαρός τραυματισμός του Αρίας.

Η Κολομβία «καθάρισε» τον αγώνα από το πρώτο ημίχρονο όταν και προηγήθηκε με 3-0. Βέβαια η αρχή δεν ήταν καθόλου καλή μιας και στο 9ο λεπτό ο Αρίας τραυματίστηκε σοβαρά, με την εικόνα του ποδιού του να συγκλονίζει συμπαίκτες και αντιπάλους.

Στο 16ο λεπτό και αφού είχαν ξεπεράσει το σοκ, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 1-0 χάρη σε γκολ του Ζαπάτα. Ο Μουριέλ πήρε... σκυτάλη και χτύπησε δύο φορές. Αρχικά στο 26ο λεπτό, ενώ διαμόρφωσε το τελικό 3-0 στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.