Στην Premier League η Φούλαμ!

Στον τελικό των 135 εκατ. λιρών, ο κίπερ της Μπρέντφορντ έκανε την γκέλα της ζωής του, ο αριστερός μπακ της Φούλαμ, Μπράιαν, έβαλε όσα γκολ δεν είχει σκοράρει δύο χρόνια και οι Λονδρέζοι επικράτησαν 2-1.

Η Φούλαμ μετά από ένα... διάλειμμα ενός χρόνου επιστρέφει και πάλι στην Premier League αφού επικράτησε στον «τελικό» της Μπρέντφορντ με 2-1 στην παράταση.

Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός στην κανονική του διάρκεια με τις δύο ομάδες να έχουν τις φάσεις για το γκολ, το οποίο όμως δεν ήρθε. Έτσι ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση εκεί όπου η Φούλαμ ευτύχησε να προηγηθεί με τον Μπράιαν στο 105ο όταν με ένα μακρινό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή αιφνιδίασε τον τερματοφύλακα της Μπρέντφορντ, ο οποίος έχει ευθύνη για το τέρμα που δέχθηκε.

Η Μπρέντφορντ προσπάθησε για την ισοφάριση, η Φούλαμ εκμεταλλεύτηκε τους χώρους που βρήκε και σε μία αντεπίθεση ο Μπράιαν έκανε το 2-0 στο 118ο λεπτό, βάζοντας γερές βάσεις για την άνοδο. Η Μπρέντφορντ πήρε κάποια... δευτερόλεπτα ελπίδας όταν στο 124ο λεπτό ο Ντάλσγκαρντ με κοντινή κεφαλιά μείωσε σε 1-2. Αλλά μετά την σέντρα ο διαιτητής σφύριξε την λήξη του αγώνα, με την Φούλαμ να κερδίζει την άνοδο στην Premier League, ενώ τα έσοδα της αναμένεται να αγγίξουν τα 135 εκ. λίρες για την επιτυχία της.