Νικηφόρο πέρασμα του Κεραυνού επί της Πάφου

Ο Κεραυνός ο νικητής στον πρώτο αγώνα της 10ης αγωνιστικής της ΟΠΑΠ Basket League, όπου επικράτησε του ΑΠΟΠ στην Πάφο με 94-57. Ως ο ACS MVP of the Game αναδείχθηκε ο Τζέικ Ο’Μπράιαν με 22 πόντους (1 τρίποντο, 7 ριμπάουντ, 2 ασσίστ).

Μέχρι το 5’ ο ΑΠΟΠ είχε προηγηθεί με 10-7, με τον Κεραυνό στην συνέχεια να ανεβάζει στροφές και να καταφέρνει να ολοκληρώνει την περίοδο με +9 (25-16). Χωρίς μεγάλες διαφορές συνεχίστηκε ο αγώνας, με τους φιλοξενούμενους να κυριαρχούν στο παρκέ. Στο 15’ το σκορ ήταν στο 38-16, ενώ στο ημίχρονο το συγκρότημα του Χριστόφορου Λειβαδιώτη ήταν μπροστά στο σκορ με 49-27.

Παρόμοια ήταν η εικόνα και στην συνέχεια της αναμέτρησης. Με το φινάλε της γ’ περιόδου το σκορ πήγε στο 70-42, ενώ με την ολοκλήρωση του αγώνα ο Κεραυνός πήρε το ροζ φύλλο αγώνος με τελικό σκορ 94-57.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-25, 27-49, 42-70, 57-94