3ος Αγώνας Πρωταθλήματος Υπερπήδησης Εμποδίων 2020 της Κυπριακής Ομοσπονδίας Ιππασίας

Το Σαββατοκύριακο 11 και 12 Ιουλίου 2020 διεξήχθη ο 3ος Αγώνας Πρωταθλήματος Υπερπήδησης Εμποδίων 2020 της Κυπριακής Ομοσπονδίας Ιππασίας. Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του Ιππικού Κέντρου Κιτίου με τη συμμετοχή αθλητών από τους ομίλους του Ιππικού Ομίλου Cyprus Equestrian Society και του Ιππικού Ομίλου Λυθροδόντα.

Τα αποτελέσματα του αγώνα για τις διάφορες κατηγορίες στις οποίες αγωνίστηκαν τα ζεύγη αθλητών και ίππων είναι όπως πιο κάτω:

Στην κατηγορία Δ Παίδων (1,00-1,05μ) την πρώτη θέση κατέλαβαν το Σάββατο το ζεύγος Πέτρος Γεωργίου και Carmelina και τη Κυριακή η Γλυκερία Γαστριώτη και Musketar και οι δύο του Ιππικού Ομίλου Λυθροδόντα.
Στην κατηγορία Γ (1,05-1,10μ) νικητές αναδείχθηκαν και τις δύο μέρες το ζεύγος Ελένη Πολυβίου και Saigon 32 του Ιππικού Ομίλου Λυθροδόντα.
Στην κατηγορία Β (1,10-1,15μ) την πρώτη θέση κατέκτησε και τις δύο μέρες το ζεύγος Ανν Γκοζέτ και Zvegor του Ιππικού Ομίλου Λυθροδόντα.
Στην κατηγορία Β Εφήβων (1,10-1,15μ) νικητές αναδείχθηκαν και τις δύο μέρες το ζεύγος Μιχάλης Παπανικολάου και Grand Grammi του Ιππικού Ομίλου Λυθροδόντα.
Στην κατηγορία Α (1,20-1,25μ) την πρώτη θέση κατέκτησε το Σάββατο το ζεύγος Μιχάλης Παπανικολάου και Grand Grammi και την Κυριακή η Ανν Γκοζέτ και Zvegor του Ιππικού Ομίλου Λυθροδόντα.